متخصص قلب (پزشک بیماری قلب)

اگر یک متخصص قلب متوجه شد که شما ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید ، به عنوان مثال اگر عروق کرونر به شدت مسدود شده باشند ، ممکن است متخصص قلب شما را به یک جراح قلب ارجاع دهد. سپس یک جراح قلب جراحی اصلاحی را روی شما انجام می دهد. با این حال ، فناوری های اخیر به متخصصان قلب این امکان را داده است که اقدامات بیشتری انجام دهند و نیاز به مراجعه کمتر به جراحان قلب باشد.

متداول ترین روش انجام شده توسط متخصصان قلب ، روشی است طول عمر بیماران نارسایی قلبی  که آنژیوپلاستی نامیده می شود. آنژیوپلاستی تکنیکی است که به طور مکانیکی رگ خونی باریک یا انسداد یافته یعنی عروق کرونر (عروق قلب) را گسترش می دهد. به منظور جلوگیری از انسداد رگ ، ممکن است نیاز به وارد کردن “استنت” (لوله فلزی ساخته شده توسط بشر) در رگ خون آسیب دیده باشد. (عروق کرونر عروق خونی هستند که اکسیژن و مواد مغذی عضلات قلب را تأمین می کنند).

علائم بیماری های قلبی در اثر تنگی عروق قلب چیست؟

علائم شامل درد قفسه سینه و / یا دشواری در تنفس هنگام انجام کار است. و تحمل ورزش را کاهش می دهد.

پس حمله قلبی چیست؟

حمله قلبی به دلیل قطع خونرسانی به بخشی از قلب و در نتیجه مرگ برخی سلولهای قلبی است. این امر معمولاً به دلیل انسداد (انسداد) شریان کرونر به دنبال پارگی مجموعه ناپایدار لیپیدها (اسیدهای چرب) و گلبول های سفید خون در دیواره شریان است.

علائم طبیعی سکته قلبی شامل درد ناگهانی قفسه سینه (به طور معمول تحت تابش بازوی چپ یا سمت چپ گردن) ، تنگی نفس ، حالت تهوع ، استفراغ ، تپش قلب ، تعریق و اضطراب است. علائم حمله قلبی در زنان ممکن است کمی متفاوت باشد ، معمولاً تنگی نفس ، ضعف ، احساس سوi هاضمه و خستگی. با این حال ، برخی از حملات قلبی ممکن است بدون درد قفسه سینه یا علائم دیگر خاموش باشند. اگر شک دارید ، لطفاً به نزدیکترین بیمارستان خود (بخش اورژانس 24 ساعته) بروید.

حمله قلبی یک فوریت پزشکی است و به افرادی که درد قفسه سینه را تجربه می کنند توصیه می شود که خدمات فوریت های پزشکی خود را هشدار دهند یا به نزدیکترین بیمارستان مراجعه کنند زیرا محافظت سریع با دستگاه دفیبریلاتور خارجی می تواند جان فرد را بخصوص در اولین ساعت بروز علائم نجات دهد.