پوشش صبحگاهی Glory Ground – گیاهان عالی برای باغ های مدیترانه ای

Morning Glory معمولاً با گیاهان بی رویه کوهنوردی متعلق به تیره Ipomoea همراه است. گونه ای وجود دارد که از نظر گیاهشناسی به نام Convolvulus sabatius ، (C. mauritanicus) شناخته می شود که اگرچه دارای خاصیت کوهنوردی است ، می تواند به عنوان یک گیاه پوشش زمینی با رشد کم رشد کند. با توجه به اینکه آب مورد نیاز آن بسیار ناچیز است و پرورش آن بسیار آسان است ، این گیاه یک گیاه عالی برای باغات در مدیترانه و دیگر اقلیم های خشک است.

Convolvulus sabatius یک گیاه چند ساله نیمه چوبی است که در هر جهت حدود 1 متر (3 فوت) را پوشش می دهد ، با برگهای کوچک ، بیضی شکل و یک رنگ سبز متوسط ​​به حدود 30 سانتی متر (1 فوت) می رسد. شاخ و برگ ها به خصوص  گل زامفولیا جذاب نیستند ، اما گل های زنگوله ای به رنگ آبی اسطوخودوس فرش خیره کننده ای را در بیشتر تابستان ایجاد می کنند. مسیری از سنگ های پرچم که از میان این دریای پاستیل اسطوخودوس می پیچند ، به سبک کلاسیک مدیترانه ای است.

برخی از باغبانان ممکن است با نام Convolvulus کنار گذاشته شوند ، و آن را با بدنام و بدنام Bindweed ، Convolvulus arvensis مرتبط کنند. گونه های باغ می توانند تهاجمی باشند ، اما این گرایش به راحتی با علف های هرز با دست و نظارت گاه به گاه کنترل می شود. همچنین با بالا رفتن از گیاهان علفی مجاور و از بین بردن سایر پوشش های زمینی ، می تواند آزار دهنده باشد. پاسخ این است که فاصله خوبی بین Morning Glory و همسایگان احتمالی آن داشته باشید!

همانطور که گفته شد ، گیاه Convolvulus sabatius به راحتی قابل پرورش است. برای جلوگیری از طاسی و چوبی بودن آن نیاز به اصلاح در پایان زمستان دارد. آب کمتری را به مقدار زیاد آب ترجیح می دهد ، اما به خاک زهکشی شده خوبی نیاز دارد. آبیاری مکرر به رشد رویشی بیشتری منجر می شود ، در حالی که به نظر می رسد خیساندن گاه به گاه باعث گل بیشتری می شود. در کمتر از یک چهارم آب مورد نیاز چمن به طور رضایت بخشی رشد می کند و حتی در مقایسه با گلهای یکساله نیز رشد کمتری دارد.

گلهای این شکوه صبحگاهی حدود 25 سانتی متر عرض دارند (1 اینچ) و شکل زنگوله آنها به زیبایی با گیاهان گلدار ترکیب می شود از خانواده Deadly Nightshade ، (Solanaceae) مانند Solanum rantonetii و Nierembergia و سایر گلهای زنگوله ای با اندازه مشابه ، مثل پنستمون. همیشه این نکته را فراموش نکنید که گلها دارای شکل ، اندازه و بافت و همچنین رنگ هستند و مخلوط کردن اشکال کاملا متفاوت گل با یکدیگر ، ناسازگار و بی جا به نظر می رسد. بنابراین ، گیاه Convolvulus sabatius نباید در کنار گلهای بزرگ ، براق و گرمسیری کاشته شود.