Mutluluk Çubuğu Ve Penil Protez Hakkında Her Şey

Sertleşme problemi yaşayan erkek bireylerde en son yapılan kalıcı tedavidir. Öncelikle vakum cihazları ve ereksiyon hapları kullanılır. Eğer bir sonuç çıkmaz ise mutluluk çubuğu tedavisi uygulanır. Tedavinin bir geri dönüşü yoktur. Bir cerrahi operasyon gerektirir. Peniste bulunan süngere benzer bir dokuya penil protez takılır. Ameliyat ortalama bir saat sürer.

Dışarıdan bakıldığında asla anlaşılmaz. Gizli bir şekilde yerleştirilmesi yapılır. Özellikle mutluluk çubuğu tedavisi gören erkekler cinsel ilişkiye istedikleri kadar girebilirler.

Mutluluk Çubuğu Türleri Nelerdir?

Bu tedavide farklı türlerde penil protez bulunmaktadır. Tek parçalı bir çeşidi vardır. Malleable ismiyle geçer. Özelliği tek parçalı mutluluk çubuğu olmasıdır. Bir diğeri iki parçalı mutluluk çubuğu vardır. Yarı sert penil protez özelliği ile bilinir. Üç parçalı türü de vardır. Bu modelin özelliği ise istenildiği an şişirilebilir. Bu mutluluk çubuğu tedavilerinde üç çeşit kullanılır.

Tedavi gören hastalar birini tercih ederek operasyon olurlar. Birçok hasta penil protez tercihini doktoruyla konuşur. Özelliklere göre tercihi kendisi yapar.

Fiyatları ve SGK 

Fiyat kısmı birçok faktöre göre değişebilir. Seçilen hastane, doktor, proteze göre farklılık gösterebiliyor. Ameliyat sonrasında hastanede kalınan gün bile fiyata etki eder. Bu yüzden sabit bir fiyat belirlemek zor. SGK kapmasında ise kronik bir hastalık varsa bunu ilgili birime sorulabilir. Kronik hastalığı olan bireylerde SGK kurumunun karşılamasını ilgili birim yanıtlar.

Tedavinin Etkisi 

Verilere bakıldığında tedavinin başarısı yüzde doksan civarındadır. Protezlerin ilişkilerde istenilen sertliğe ulaştıkları gözükür. Memnuniyet verileri yüzde doksanı geçtiğini belirtiyor. Tedavinin etkisi bu veriler eşliğinde yüzde doksanları geçiyor.

Hastalar aynı durumu yaşasalar bu tedaviyi alacaklarını söylüyorlar. Tedaviye o kadar güvendiklerini söylüyorlar. Altı ile on iki aylık kullanımlarda protezden memnuniyet daha da artıyor. Ameliyattan sonraki ilk altı ay içerisinde oldukça önemli bir iyileşme oluşuyor. Bununla beraber rahatlığı da yanında getiriyor. Görüntünün de doğal gözüktüğünü belirtiyorlar.

Sertleşme Bozukluğu Yaygınlığı 

İnsandan insana değişiyor bu problem. Birçok insan psikolojik sebeplerden dolayı sorunu dile getiremiyor. Bu da doğru verilere ulaşılamadığını gösteriyor. Uluslar arası alanda belirli bir zaman kriteri bulunmuyor. Buna yönelik üç aydan fazla sürmesi bu durumun sertleşme bozukluğu olarak adlandırılabilir.

Araştırmalarda Dünya genelinde erkeklerin %52’sinin 40 yaş üzerinde görüldüğünü gösteriyor. Bu rakam Türkiye de ise %34 seviyelerinde. Dünya genelinde 100 milyon erkek bu sorunu yaşıyor. Bazı dönemlerde bu problem yaşanabiliyor. Ancak tedaviye bile ihtiyaç duyulmadan geçebiliyor. Stres ve psikolojik faktörlerde bu hastalıkta oldukça önemli rol oynuyor.

Neden Olur?

Bir takım sağlık problemleri bu sorunu teşkil eder. Bunun yanı sıra psikolojik ve stres bozuklukları hastalığı ortaya çıkartabilir. Kronik hastalıkların olması ise bu sorunla ilişkili olabiliyor. Birçok kronik hastalık bu sorunun ortaya çıkmasında temel faktör olabiliyor.  Daha fazla bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.